Önkormányzati hírek

 - A Képviselő-testület az óvodásoknak 5.000.-Ft, az általános iskolásoknak 10.000.-Ft, a középiskolásoknak és egyetemistáknak 15.000.-Ft támogatást ad. Önkormányzatunk a következő évben is részt vesz a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíj pályázat rendszerében. Községünk diákjai – jó tanulmányi eredményükkel – szerezzenek sok örömet szüleiknek.

 - Befejeződött a járdafelújítás. Hat új tablót készítettünk községünkről. A színes anyag a falunapon megtekinthető.

 - A FALUNAPOT 2018. augusztus 19-én (vasárnap) tartjuk a kultúrház előtti ligetben. Délután 15 órakor ünnepi köszöntőt mond Nagy István polgármester, majd bemutatja Gyenge János Urat, a GAPM Szolgáltató Kft tulajdonosát, aki megvásárolta az egykori MÁV Járműjavító üzemet, Pácsony „ipari parkjának” is nevezhető területet. Ezután kultúrműsor következik: fellép a Sárvári Néptánckör, a csepregi mazsorett csoport. Sztárvendég: Bódi Csabi. 17 órától szeretettel hívjuk a falu lakóit, az elszármazottakat, az érdeklődőket uzsonnára, baráti beszélgetésre.

 - Augusztus 20-án államalapítónkra, Szent István királyra emlékezik az ország. István király műve nyomán virágzó magyar állam alakult ki a Kárpát-medencében. Biztos vagyok abban, hogy Szent István népe a 800 éves Pácsony községben is hű maradt Szent királyunk örökségéhez. Államalapító királyunk Imre fiához írt intelmeiben a következő, ma különösen érvényes szavakat találjuk: „Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttem, kétség kívül igen nagy kárt szenvedne országod.” Igen, ha le akarnánk rombolni, amit építettünk, vagy szétszórni, amit összegyűjtöttünk, kétség kívül igen nagy kárt szenvedne országunk. És benne községünk is. A széthúzás, intrika helyett összefogásra van szükség. Van értelme a közös erőfeszítésnek. Köszönet községünk azon lakóinak, akik részt vállalnak a közéleti munkában.

Pácsony, 2018. augusztus 7.

Nagy István
polgármester


 

This website uses cookies

A webhely cookie-k segítségével elemzi a forgalmat. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát.
Statisztikák készítése céljából a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet.