Önkormányzati tájékoztató

A koronavírus nagyon gyorsan terjed. Az egyik legjobb védekezés, amikor otthon maradunk. A kormány kijárási korlátozást rendelt el. A lakóhelyet csak munkavégzés, vagy az alapvető szükségletek ellátása céljából lehet elhagyni. Az idősebb emberek (65 év felett) csak 9 és 12 óra között látogathatják az élelmiszerüzleteket, gyógyszertárakat és piacokat. A falugondnoki szolgálaton keresztül továbbra is segítünk a vásárlásban. Benkő Gyula falugondnok telefonszámát a múlt héten tévesen adtuk meg. A telefonszám helyesen: 06-30 9031054 elnézést az elírásért!
Mindenkinek küldtünk szájmaszkot, és még ezen a héten a postaládákban védőkesztyűket helyezünk el. Folyamatosan, saját költségvetésből gondoskodunk védőeszközökről.
Köszönet Dézsi Erzsébetnek, aki nyugdíjasként önként 160 db védőmaszkot varrt. Hálásak vagyunk ezért a nemes társadalmi munkáért.
A Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft kéri a lakosságot, hogy pénteken a kukákat reggel 5 óra előtt helyezzék ki az utcára.
Az elmúlt héten a közmunkások a temetőben leszedték a sírokról az elszáradt koszorúkat. Különösen az elszármazottak köszönték ezt a segítséget, hiszen ebben a vírusos időszakban nem tudják rendbe tenni szeretteik sírját.
Ebben az évben 40%-kal csökkentették a közmunkások létszámát. A közterületeken folyamatosan végezzük a fűnyírást. Minden ház előtt nem tudjuk vállalni az árkok kaszálását. Kérjük, ahol fiatalok, középkorú férfiak laknak, tegyék rendbe az ingatlanuk előtti területet. Reméljük, községünk ebben az évben is, és a jövőben is egy rendezett település képét mutatja.
Közeleg a Húsvét, a legszebb ünnep. Ilyen rendkívüli és életveszélyes vírus még nem nehezítette meg életünket, ezért is más lesz ez a hétvége. A járvány próbára tesz bennünket. A megértés, a türelem, a megbocsátás időszaka ez. Kiszolgáltatottak vagyunk, csak reménykedni tudunk, hogy ha vége lesz, utána egy igazabb világot teremt az emberiség. Olyan világot, amelyben az erős nem győzi le a gyengét, a szegények, és a gazdagok közti távolság nem nő. A gátlástalanok, az erősek világát egy emberibb mederbe tereljük, mert döbbenetesen igazságtalan a világ. A keresztények legnagyobb ünnepének üzenete, a remény, egy igazságosabb világban.
Áldott húsvétot, jó egészséget községünk valamennyi családjának!

Pácsony, 2020. április 07.

Nagy István
polgármester


 

This website uses cookies

A webhely cookie-k segítségével elemzi a forgalmat. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát.
Statisztikák készítése céljából a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet.