Önkormányzati tájékoztató

 

- A Képviselő-testület az óvodásoknak 5.000.-Ft, az általános iskolásoknak 10.000.-Ft, a középiskolásoknak és egyetemistáknak 15.000.-Ft támogatást ad. Önkormányzatunk a következő évben is részt vesz a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíj pályázat rendszerében.

- Befejeződött az óvoda épületének fűtéskorszerűsítése és homlokzat festése. Az udvaron a rendezvénypajta szeptemberben készül el. Családi, baráti összejövetelek szervezésére is lehetőséget biztosítunk a 70 m2 nagyságú területen.

- Az egyedi szennyvíztisztító program szervezése befejeződött, 101 berendezés elhelyezése várható, ami nagyon jó arány.

- Maráczi Gyuláné (Nusi Néni) hamvasztás utáni búcsúztatása június 29-én volt községünk temetőjében. Nusi Néni – férje halála után – Budapestre költözött. 1956. októberében, 26 évesen szavalta el a Nemzeti Dal-t a Gépállomáson szervezett gyűlésen. Bátor kiállására szeretettel emlékezünk. Kívánsága szerint lánya, Alíz a Szent Családot ábrázoló, antik keretes képet adományozott Pácsonynak. A képet a volt óvoda épületében helyeztük el a 800 éves évfordulóra készült kiállítással együtt.

- Augusztus 8-án (csütörtökön) 9.00 – 18,00 óra között karbantartás miatt a gázszolgáltatás szünetel.

- Ambrus Ádám és Venczel Jázmin megvásárolták a Kossuth Lajos u. 30. szám alatti házat. A fiatalok a kőszegi járásból költöztek községünkbe. Segítsük a beilleszkedésüket.

- A közmunkások ötlete alapján minden családnak küldtünk kis levendulacsokrot. Örülünk a kedvező fogadtatásnak.

- A FALUNAPOT 2019. augusztus 18-án (vasárnap) tartjuk a kultúrház előtti ligetben. Délután fél 3 órakor Nagy István polgármester köszöntője után kultúrműsor következik: fellép a pácsonyi lányok, asszonyok által szervezett zumba csoport, a lakhegyi Daloskör, a nicki néptánccsoport. Sztárvendég: SZANDI. 17 órától szeretettel hívjuk a falu lakóit, az elszármazottakat, az érdeklődőket uzsonnára, baráti beszélgetésre.

Pácsony, 2019. augusztus 2.

                                                                                    Nagy István

                                                                                    polgármester


 

This website uses cookies

A webhely cookie-k segítségével elemzi a forgalmat. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát.
Statisztikák készítése céljából a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet.