Önkormányzati tájékoztató

 

  • Február második felében összegyűjtötték a közmunkások az elszórt hulladékot a szőlőhegyre vezető út mentén. 35 zsák műanyag flakon, üveg, papír, vegyszeres doboz stb. gyűlt össze, ami azt is jelzi, hogy a környezetvédelmi tudatosságon van mit javítani. Az egész országra ez a jellemző, jó lenne, ha a mi virágos falunk külterülete is a rendezettebb, tisztább települések közé tartozna. Kérjük minden jóakaratú ember segítségét, példamutatását.

  • Az egyedi szennyvíztisztító után nagy az érdeklődés. Már 80 % felett van az igénylők száma. A szennyvízkezelési program elkészítése folyamatban van, a napokban megkezdődik a házaknál a tervező munka. Az érdekelt családokat időben értesítik. Március közepén az igényléseket lezárjuk. Azok a családok, akik még nem kötötték meg a megállapodást, a napokban keressék Kiss Tibornét (tel: 30/715-15-68), ha kérik a szennyvíztisztítót.

  • A közelgő Nőnap alkalmából köszöntjük községünk lányait, asszonyait.

  • A Falunap várható időpontja, 2019. augusztus 18. (vasárnap). Sztárvendég Szandi lesz.

  • Március 15-én az 1848/49. évi forradalomra és szabadságharcra emlékezik az ország.

„Vannak napok, melyek nem szállnak el,

De az idők végéig megmaradnak,

Mint a csillagok ragyognak boldogan

S fényt szórnak minden születő tavasznak.”

Juhász Gyula szavai méltón köszöntik nemzeti ünnepünket.

Az volt a magyar nemzet akarata, hogy minden polgártársunknak egyforma jogai legyenek. A nemzet egy emberként állt talpra, vállalta a harcot a szabadságért. A harcot, amely nagyon is egyenlőtlen volt és rengeteg áldozattal járt. A márciusi ifjak nemzedékéből sokan adták oda fiatal életüket.

Március 15 a szabadság, a fejlődés, a modernizáció és a nemzeti tudat érzésének ünnepe. Szabadságunknak, haladó európaiságunknak az ünnepe. Feltehetjük a kérdést: méltó örökösei vagyunk-e 1848-nak? Nincs béke e kettészakított honban. A sajtó szabadsága korlátozott, az Országgyűlés a parlamentarizmus eszményének megcsúfolása, a törvény előtt egyenlőség a bírák, az ügyvédek, a rendőrök egyéni bátorságán múlik. A közös teherviselés helyett szegénységet látunk, miközben a hatalom mamelukjai gazdagodnak. Az egészségügy és az oktatás területén sok a tennivaló.

Az 1848-as szabadságharc példa és erő a zsarnokság elleni küzdelemben. 1848 csillag, mérce, amely a széthúzás idején egyesítheti a nemzetet.

Március 15.-e, a Talpra magyar, a 12 pont és a Kossuth nóta adott erőt az abszolútizmus éveiben éppúgy, mint a XX. század diktatúráinak legsötétebb korszakaiban. 1848-ból ma is tanuljuk meg életre váltani a szabadságot, egy európai emberhez méltó teljes életet.

Pácsony, 2019. március 6.

                                                                                    Nagy István

                                                                                    polgármester


 

This website uses cookies

A webhely cookie-k segítségével elemzi a forgalmat. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát.
Statisztikák készítése céljából a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet.