Képviselő-testület Önkormányzati tájékoztató
Pácsony

- Megkezdődött az egyedi szennyvíztisztítók telepítése. Hét családnál már működik a berendezés. A kivitelezők a község nyugati részén dolgoznak, majd a kultúrháztól keleti irányba folytatják a munkát. Harminc méter hosszú, 50 cm széles a szikkasztó, 2 méter átmérőjű a tartály, ezért fontos, hogy a családok a munkagépeknek biztosítsák a szabad területet. A kavicságyra visszakerül a termőföld, utána művelhető lesz a terület. Továbbra is előre egyeztetünk a bekötések időpontjáról.


- Az elkövetkező hetekben a korona vírus járvány egy nagyon veszélyes időszaka következik. Az oltást vállalják, mert a távolságtartáson és a szájmaszk használatán kívül, az oltás segíthet rajtunk. Az idősek szállítását az oltási pontra biztosítjuk. A falubusz első számú feladata lesz a mozgáskorlátozottak oltási pontra való eljuttatása. Ne a politikusok, hanem a tudósok, a szakemberek tanácsait kövessék.

- A szőlőhegyre vezető út vasútvonalon túli részén a fakitermelők rendetlenséget okoztak. A munkák elvégzése, a farönkök elszállítása után rendbe teszik a területet, amit ellenőrzünk.

- A Győrvári Közös Önkormányzati Hivatalhoz tartozó 10 település polgármestere 2021. április 1-i hatállyal Pásztor Andrea, nárai lakost nevezte ki jegyzőnek határozatlan időre. Pónáczné Horváth Andrea, korábbi jegyzőnk a Vasvári Önkormányzat aljegyzője lett. Az Oszkói kirendeltségen továbbra is Bíró Tibor látja el az aljegyzői teendőket.

- A közelgő Nőnap (március 8.) alkalmából köszöntjük községünk lányait, asszonyait. Fogadják szeretettel a tavasz szerény, kedves virágát, a Primulát.

- Március 15-én az 1848-49 évi forradalomra és szabadságharcra emlékezik az ország. Az idei ünnep a rendkívüli járványügyi helyzet miatt más lesz. Mégis -ha gondolatban is- legyünk büszkék történelmünk talán legdicsőbb korszakára. Ma is követelhetnénk a sajtószabadságot, a szegénység és a társadalmi kiszolgáltatottság elleni harcot. A jog nem személyfüggő alkalmazásával kell elérni, hogy „A bőség kosarából mindenki egyaránt” vehessen, és „a jognak asztalánál mindenki egyaránt „foglaljon helyet, bármit is szervírozzanak ott föl. Akkor mondhatjuk, hogy megálljunk. Nincs ebben semmi új, egy XIX. századi költő, Petőfi Sándor ugyanezt álmodta meg.

Az ünnep alkalmából, 2021. idusán elsősorban jó egészséget, kitartást, boldogságot kívánunk községünk valamennyi családjának.

Pácsony, 2021. március 04.

Nagy István
polgármester


 

This website uses cookies

A webhely cookie-k segítségével elemzi a forgalmat. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát.
Statisztikák készítése céljából a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet.