Községi Önkormányzat

Pácsony

Önkormányzati tájékoztató

 A győrvári Önkormányzati Hivatal minden héten, szerdán délelőtt 8-10 óra között tart ügyfélfogadást. A délutáni ügyfélfogadás a jövőben elmarad. A Járási Hivatal települési ügysegédje továbbra is délelőtt 10-12 óra között várja az ügyfeleket. 
 Kurimai Eszter fodrász az Óvoda épületének hátsó helyiségében várja vendégeit. Telefonszám: 30-3667723
 Szeretettel várjuk az egészséges életmód és a fitoterápia iránt érdeklődőket a megalakuló Életmód klubba. Az első foglalkozás témája: A megfelelő folyadékbevitel jelentősége: az éltető erőnk a víz. Immunerősítő gyógynövényünk: a csipkebogyó. A foglalkozást tartja Tóthné dr. Nagy Eleonóra, fitoterapeuta. Helyszín és időpont: Kultúrház 2020. február 7 (péntek) 1700 óra. 
 75 éve, 1945. február 3-án született dr. Pusztai Gyula, Pácsonyból elszármazott jogász, Vas megye egykori vezető politikusa. Két éves volt, amikor édesapja Pácsony tanítója lett. Így került a család Pácsonyba. Az általános iskola alsó tagozatát Pácsonyban, a felsőt Vasváron végezte el. A szombathelyi Savaria Gimnáziumban érettségizett. A pécsi Jogtudományi Egyetemen 1968-ban jogi diplomát szerzett. Pécsett versenyszerűen sportolt a Steinmetz Sportegyesület NB I. B-s ökölvívó csapatában. Az egyetem elvégzése után a Vas megyei ügyészségen dolgozott, majd a szombathelyi Városi Tanács és a Megyei Tanács Köztisztviselője lett. Hét évig volt a megyeszékhely Városi Tanácsának VB titkára, majd a Vas Megyei Tanács VB titkára lett. 
1990-ben, a rendszerváltás idején nagy többséggel a Vas Megyei Közgyűlés Elnökének választották. Hét éven át volt országgyűlési képviselő. Súlyos betegségben hunyt el 2005. április 10-én.
Dr. Pusztai Gyula nagy figyelmet fordított a kistelepülések segítésére, a törvényességre. Rendszeresen érdeklődött az „otthoniakról”, a pácsonyi emberekről, akiktől – elmondása szerint – sok tapasztalatot gyűjtött. Örömmel jött a pácsonyi rendezvényekre, falunapokra. Meghatódva vette át községünk kis asztali zászlaját, megsimogatta és a könnyeivel küszködött. 2004-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesítették. Nagy megtiszteltetés volt számára, hogy 1991 nyarán, a szombathelyi repülőtéren fogadhatta II. János Pál pápát. 
Minden évben, Halottak Napja előtt, szombathelyi sírján elhelyezzük községünk koszorúját. Dr. Pusztai Gyula most lenne 75 éves. Mi, akik ismertük és tiszteltük szeretettel emlékezünk Rá. 
Pácsony, 2020. január 31. 
 
Nagy István 
polgármester 

 
 

This website uses cookies

A webhely cookie-k segítségével elemzi a forgalmat. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát.
Statisztikák készítése céljából a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet.